آموزش تصویری ثبت سایت در آلکسا

در این روزها آموزش تصویری ثبت سایت در آلکسا دغدغه اکثر مدیران سایتها و وبلاگها هستش.

در گدشته آموزش تصویری ثبت سایت در آلکسا در همین مطلب موجود بود ولی با توجه به اینکه روش ثبت سایت در آلکسا تغییر یافت و کلا قالب سایت آلکسا هم تغییر کرد تصمیم گرفتم آموزشی کامل مثل آموزش قبل خدمت دوستان ارائه کنم امیدوارم این آموزش تصویری ثبت سایت در آلکسا مثل آموزش قبل مفید واقع بشه.
 
خوب همه میدونیم برای ثبت سایت در آلکسا باید در سایت آلکسا ثبت نام کرده باشیم و ایمیل تاییدیه ثبت نام رو هم کلیک کرده باشیم ... که از اینا میگذریم.
 
در مرحله اول باید بگم خدمتتون کلا سایت آلکسا دامنه آی آر رو تحریم کرده و اگر دامنه آی آر دارید یا ثبت سایت در آلکسا رو فراموش کنید یا سریعا دامنه بین المللی با همون نام برای خودتون ثبت کنید و سایتتون رو انتقال بدید به دامنه بین المللی.

 
مرحله دوم رفتن به این قسمت  دقت کنید آدرستون رو بدون http://www وارد کنید همانند عکس زیر که میبینید و بعد روی کلید ادامه کلیک کنید. این گزینه برای دوستانی که وبلاگ دارن هم صدق میکنه .
 
ثبت سایت در آلکسا تصویر اول
ثبت سایت در آلکسا تصویر اول
 
 مرحله سوم شما سه روش برای تایید کردن سایت یا وبلاگتون دارید شماره یک در تصویر زیر پیشنهاد من هستش که انجام بدید که این گزینه مختص دوستانی هست که سایت دارند یا به عبارتی سایتشون روی هاست میزبانی میشه و دسترسی به هاست رو دارن . در این بخش یک فایل مخصوص دامنه شما وجود داره که باید اون رو دانلود کنید و در فایل منیجر هاستتون و در روت هاست یا همون پابلیک اچ تی ام ال آپلود کنید .
 
- برای دوستانی که وبلاگ دارند باید شماره دو رو انجام بدن البته دوستانی که سایت دارن هم میتونند از شماره دو استفاده کنند. متا تگی در بخش شماره دو آلکسا در اختیارتون میذاره که اونو در تگ هد وبلاگتون باید بزارید. معمولا سیستم های وبلاگدهی این بخش رو ددر اختیار مدیران وبلاگ قرار دادند اگر نداشتید باید از بخش ویرایش قالب وبلاگ کد رو قرار بدید و بعد از قرار دادن کد دکمه وریفای مای آی دی رو کلیک میکنید.
ثبت سایت در آلکسا تصویر دوم
ثبت سایت در آلکسا تصویر دوم
 
همونطور که خدمتتون عرض کردم طبق تصویر سوم برای دوستانی که سایت دارن روی دکمه وریفای برای تایید کلیک کنید.
ثبت سایت در آلکسا تصویر سوم
ثبت سایت در آلکسا تصویر سوم
 
 اگر مراحل رو درست انجام داده باشید به شما پیام سایت شما با موفقیت تایید شد نشان داده میشود.
ثبت سایت در آلکسا تصویر چهارم
ثبت سایت در آلکسا تصویر چهارم
ثبت سایت در آلکسا تصویر پنجم
ثبت سایت در آلکسا تصویر پنجم
 
 در مرحله بعد به داشبورد پنلتون در سایت آلکسا مراجعه میکنید و روی گزینه ادیت سایت لیستینگ زیر کلیک میکنید.
ثبت سایت در آلکسا تصویر ششم
ثبت سایت در آلکسا تصویر ششم
 
 
 در این مرحله همونطور که در تصویر زیر میبینید از شما مشخصات سایت رو میخواد که میتونید عنوان سایت و توضیحاتی که نیاز دارید رو وارد کنید . در فیلدهای پایینی هم مشخصات تماس و آدرس از جمله ایمیل، شماره تلفن همراه یا ثابت ، آدرس محل سکونت و ... و بعد هم دکمه ذخیره و تمام.
یک نکته مهم هست که شما باید در این بخش مشخص کنید از قسمت پایین Alexa traffic rank in contry کشور مورد نظری که بیشترین ترافیک رو از اون دارید انتخاب میکنید برای سایتهای ایرانی کشور ایران و سایتهای افغانی افغانستان رو انتخاب کنید.
ثبت سایت در آلکسا تصویر هفتم
ثبت سایت در آلکسا تصویر هفتم

هر سوالی داشتید میتونید در همین صفحه بپرسید در اولین فرصت پاسخگوی شما دوستان خواهم بود . راستی آموزش ساخت ابزارک آلکسا که همون رتبه سنج آلکسا هست رو میتونید از اینجا بخونید.